Yazı (Makale) Yazarak Para Kazanmak

4 yorum
287 kişi inceledi

Ek iş seçeneklerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda, ek gelir modellerinin en çok tercih edilen ve en çok kazandıran yöntemlerinden biri olan, yazı yazarak para kazanma yöntemini sizler için derledik.

Ek gelir elde etmek ve ek kazanç sağlamak isteyenlerin cevabını en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi, yazı yazarak para kazanılır mı ? sorusudur. Evet evinizde oturarak bilgisayar başında kahvenizi yudumlarken para kazanabilirsiniz. Üstelik hiç bir masraf ve gideriniz olmadan bir ek gelire ve ek işe sahip olmuş olursunuz.

Yazı yazarak nasıl para kazanılır ?

Yazı yazarak para kanmanın bir çok yöntemi vardır. Bunların en başında site editörlüğü gelmektedir. Çeşitli webmaster forumlarına üye olarak editörlük ilanı verebilirsiniz. Yada site sahiplerinin editör aranıyor ilanlarını takip ederek yazı yazabileceğiniz kategoride olan web sitelerine editörlük başvuru yapabilirsiniz. Editörlük sisteminde kazanç 2 türlü olabilir. Birincisi içerik başı para kazanırsınız. Yani ürettiğiniz içerik başı size belirli bir ücret ödenir ve yazınız sitede yayınlanır. İkincisi ise okunma başı ücret alırsınız. Yani size okunma başı kazanacağınız miktar önceden belirtilir ve siteye gelen ziyaretçilerin içeriğinizi okuma sayıları karşılığında para kazanırsınız.

Site editörlüğü yapmak size göre değilse, ücretli içerikler satan sistemlere kayıt olarak talep edilen kategorilerde yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. Burada yazarlara içerik başı para ödenmektedir. Yani şöyle siz içeriği hazırlayıp sisteme satıyorsunuz paranızı alıyorsunuz, onlarda üzerine kar koyarak müşterilerine satıyor ve her iki tarafta gelir elde etmiş oluyor.

Yazı yazarak para kazanma yöntemlerinin bir diğeri ise ücretli çeviri yapma yöntemidir. İyi derecede yabancı dil bilginiz var ise çeşitli platformlarda iş başvurusu yaparak metin çevirisi yapabilir ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Yazı yazarak ek gelir elde etme yöntemlerinden bazılarını sizler için derledik ve anlatmaya çalıştık. Sizin için uygun olan bir yöntemi seçerek hemen para kazanmaya başlayabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Yazı yarak para kazanmak istiyorsanız bu yazı altına yorum yaparak işverenlerin size ulaşmasını sağlayabilir ve ek iş sahibi olabilirsiniz.

BAŞVUR
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yazı (Makale) Yazarak Para Kazanmak (4 Yorum)

error: İçerikler telif hakkı ile korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanamaz !