Site Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak

Ek iş modellerini tanıtmaya devam ettiğimiz bu yazımızda, site editörlüğü yaparak para kazanmak mümkün mü ? Site editörlüğü yaparak ne kadar kazanılır? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Gününüzün büyük kısmı bilgisayar başında geçiyorsa ve araştırmayı, okumayı ve yazmayı seviyorsanız site editörlüğü yaparak para kazanma fikri tam size göre olabilir. İnternetin günümüzün hemen her dakikasında ve günlük yaşamın hemen hemen her yerinde aktif olarak kullanılması ile internetten gelir elde etme iş modeli oldukça yaygın kullanılmaya başlandı. İnternetten para kazanmanın bir çok yolu var ve işinizi iyi yaptığınız taktirde oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Site editörlüğü yaparak ek gelir elde edilir mi ?

İnternetten para kazanma yollarından bir tanesi olan site editörlüğü işi, hiçbir masraf gerektirmeyen, evinizden veya ofisinizden gününüzün bir kaç saatini ayırarak yapabileceğiniz bir ek iş modelidir. Editörü olduğunuz sitenin formatına uygun içerikler hazırlayarak bu içerikleri siteye yüklemeniz karşılığında daha önceden belirlenmiş olan ücreti almaya hak kazanırsınız. Burada en önemli faktör oluşturduğunuz içeriklerin tamamen özgün ve ilgi çekici olmasıdır. Zira kopyala-yapıştır mantığı ile hazırlanmış veya insanların hiç ilgisini çekmeyecek türde içerikler siteye hit getirmeyecektir. İçeriklerinizin hit almaması durumunda o sitede yaptığınız editörlük göreviniz sona erer. Çünkü site sahibi hit getirmeyen içerikler üreten bir editöre para ödemek istemeyecektir.

Site editörlüğü yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır ?

Site editörlüğü yaparak iki farklı yöntemle para kazanabilirsiniz. Bunlardan birincisi içerik başı ücret ödemesidir. Yani site sahibi size oluşturduğunuz içerik başına daha önceden belirlenmiş bir tutarı ödeyerek içeriği sitesinde yayınlar. (Örnek; içerik başı 20 tl ücret ve aylık 100 içerik için : 20X100= 2000 TL)

İkinci yöntem ise tıklama başı para kazanmaktır. Bu yöntem ise şöyle işler; içeriğiniz oluşturur ve sitenize yüklersiniz. İçeriğinizin aylık performansına (tıklanma sayısı) göre ödeme alabilirsiniz. Editörlük kaydınız sırasında eğer tıklama başı ücret modelinde anlaşırsanız tıklama başına ne kadar ücret alacağınız site sahibi tarafından size bildirilecektir. (Örnek; tıklama başı 0.50 krş ve aylık 10000 tıklama için : 5000 TL)

Site editörlüğü yapmak için ne gerekir ?

Site editörlüğü yaparak ek gelir elde etmek için öncelikle bir bilgisayara sahip olmalısınız. Bunun yanında kaliteli içerik oluşturabilecek kişisel donanıma da sahipseniz kolayca ve başarılı bir şekilde site editörlüğü yapabilirsiniz. Çeşitli webmaster forumlarına üye olarak editörlük ilanı verebilir, yada editör arayan site sahiplerinin verdiği ilanları takip edebilirsiniz. 

Eğer bir ek iş ve ek gelir arıyorsanız site editörlüğü yapma işi size göre olabilir. Site editörlüğü yaparak para kazanmak için bu yazının altına yorum yaparak editör arayışı olan site sahiplerinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Herkese bol kazançlar…

BAŞVUR

One Comment on “Site Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak”

  1. Nikah şekeri paketleme işi almak istiyorum tecrübeliyim Edirne ipsala ilçesinde oturuyorum.İşe çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir