Evde Mum Süsleme İşi Yaparak Para Kazanmak

12 yorum
526 kişi inceledi

Bu yazımızda ev hanımlarına, evlerinden ek gelir elde edebilecekleri bir yöntemi anlatıyoruz; evde mum süsleme işi yapmak. Peki kimler evde mum süsleme işi yapabilir? Evde mum süsleme işi yapmak için nelere ihtiyaç vardır? Gelin bu soruların cevabını birlikte inceleyelim.

Ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları için evde yapılabilecek ek işlerden biri de evde mum süsleme işidir. Evde mum süsleme işi yaparak hem güzel vakit geçirebilir, hemde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Fakat evde mum süsleme işi yapmak için öncelikle el becerinizin olması gerekmektedir. Çünkü söz konusu ek gelir modeli iyi şekilde el becerisi gerektirmektedir ve dikkat isteyen eğlenceli ama yorucu bir iştir.

Evde mum süsleme işi nasıl yapılır ?

Evde mum süsleme işi için öncelikle renkli mumlar ve güzel şekilli kalıplar almalısınız. Daha sonra bu renkli mumları eriterek aldığınız veya elinizde bulunan herhangi bir kalıba döküyorsunuz. Erimiş mum tekrar donup kalıptan çıkartılınca kalıbın şeklini alacak ve görsel olarak göz dolduran bir süs eşyası halini alacaktır. Örnek verecek olursak bu kalıplar bardak, kadeh, vazo veya aklınıza gelecek bunun gibi birçok eşya olabilir. Erittiğiniz mumları bu objelerin içine döküp bir birinden güzel boncuklar, renk renk simler, kurdeleler, pullar ve daha birçok detayla süsleyebilirsiniz.Burada önemli olan iki faktör mumların renklerinin iyi seçilmesi ve verilecek şekillerin göze hoş görünmesidir. Bu faktörü göz önünde bulundurarak yapacağınız mum süsleme işi size oldukça iyi bir ek gelir kaynağı olabilir.

Ayrıca mum süsleme işini sadece mumları eritip kalıplar ile şekil vererek yapmak zorunda değilsiniz. Aldığınız mumları çeşitli şekillerde yontarak ve üzerine çeşitli objeler yapıştırarak ta oldukça güzel süs mumları elde edebilirsiniz.

Evde mum süsleme işi ile gelir elde edilir mi ?

Evde mum süsleme işi yaparak para kazanmak her ne kadar zor gibi görünse de, iyi bir el becerisine ve yaratıcılığa sahipseniz bu işten para kazanmamak için hiç bir sebebiniz yok. Yaptığınız süslemeli mumları hediyelik eşya satan dükkanlara veya çevrenizde bulunan arkadaşlarınıza satabilirsiniz. Ayrıca süslediğiniz bu mumları sosyal medya hesabınızı kullanarak internet üzerinden de pazarlayabilirsiniz.

BAŞVUR
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Evde Mum Süsleme İşi Yaparak Para Kazanmak (12 Yorum)

  1. Evde paketleme işi yapmak ıstiyorum izmirde yasiyorum yardimci olursanız sevinirim geri dönüş yapın lutfen

error: İçerikler telif hakkı ile korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanamaz !