Bayanlar İçin Kıyafet Kontrolü ve Etiketleme İşi

9 yorum
927 kişi inceledi
Bu ek işi paylaşın şansınızı arttırın:

Tekstil sektörü her zaman bayanlar için ideal iş sektörü olmuştur. Bir çok tekstil firması atölye veya fabrikalarında binlerce bayana iş vermekte ve istihdam sağlamaktadır. Üretimden paketlemeye, kontrolden etiket basımına kadar onlarca iş modeli tekstil atölyelerinde bayanları beklemektedir. Kıyafet üretimi artık makineler tarafından yapıldığı için kadınlara kıyafet dikim işi verilmemektedir. Ancak dikim sonrası yapılacak bir çok işlem bayanlar tarafından manuel olarak yapılmaktadır. Bir çok atölyede ve fabrikada üretilen kıyafetlerin ilk olarak kontrolü, kontrolden geçenlerin etiket basımı ve ardından ürünlerin ambalajlanması kadınlar tarafından yapılmaktadır.

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi nasıl yapılır ?

Makinelerin ürettiği kıyafetler üretimden çıkar çıkmaz kontrolden sorumlu kadınların bulunduğu reyona getirilir ve defosunun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılan kontrolün ardından defolu ürünler tespit edilerek, daha önceden belirlenmiş kutulara ayrılır. Defosu bulunmayan ürünlere ise ilgili etiketler eklenerek ambalajlara yerleştirilir ve satışa hazır olan kıyafetler kolilenir. Bu işlem yurt genelinde binlerce firmada yüzbinlerce kişi tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Kıyafet kontrolü ve etiketleme işinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ürünlerin defolarının iyi kontrol edilmesi ve etiketlerin standart olarak yapılmasıdır. Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi oldukça kolay ve herkesin yapabileceği bir iştir.

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi veren firmalar hangileridir ?

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi veren firmalar, üretim yapan veya toptan kıyafet satışı yapan firmalardır. Üretim yapan firmalar üretimden çıkan ürünlerin kontrol ve etiketleme işini kendi bünyesinde yaptırır ve satışa hazır hale gelmesini hedefler. Toptan kıyafet alın satımı yapan firmalar ise karışık halde gelen kıyafetlerin kontrol, etiketleme ve paketleme işlemini ilgili personeller aracılığı ile sağlamaktadır. Çevrenizde bulunan tekstil atölyeleri veya kıyafet satan toptancılar ile görüşerek kıyafet kontrolü ve etiketleme işi yapabilirsiniz. Ayrıca İşkur iş ilanlarını da inceleyerek benzer işlere başvuru yapabilirsiniz.

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işinden aylık ne kadar kazanılır ?

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi yapan personel genellikle asgari ücretle çalışan kişilerden oluşur.  Ancak iş potansiyeli ve firmada çalışılan süreye bağlı olarak maaşlar aylık 2000 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Bunun yanında çalışanlar, haftada bir gün tatil, SSK, servis ve öğle yemeği imkanlarından da faydalanabilmektedir.

Tüm evde ek iş ilanları için TIKLAYIN

Yeni iş ilanları ile ilgili bilgiler sitemizde güncel olarak yayınlanacaktır. Yeni iş ilanlarından hemen haberdar olmak için sol alt köşede bulunan butona tıklayarak ücretsiz abone olabilirsiniz.

 

Bu ek işi paylaşın şansınızı arttırın:
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bayanlar İçin Kıyafet Kontrolü ve Etiketleme İşi (9 Yorum)

  1. Gebze cayirovada oturuyorum irtibat kurarsaniz sevinirim bu isten evime is istiyorum lutfen yardimci olursaniz sevinirim bu ise Cok ihtiyacim var ulasirsaniz sevinirim ekonomik durumda zor durumdayim Rica ediyorum sizden lutfen

error: İçerikler telif hakkı ile korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanamaz !